«Медицина насправді є найблагородніше мистецтво…»
Гіппократ
Історія професії.
Професія лікар має давнє походження. У первісному суспільстві були лікарі, які лікували хворих зіллям, майстерно діагностували стан людини за єдиним лиш пульсом . Найчастіше, їм вдавалось врятувати життя пацієнтів. З 17 століття якість підготовки лікарів постійно удосконалюється, поліпшується форма охорони здоров’я. На сьогоднішній день,медицини знаходить все більше і більше причин та механізмів захворювання, озброює персонал більш ефективними методами лікування і профілактику різних захворювань.
Тип професії - людина-людина.
Клас професії - евристика.
Професійна область - здоров'я, медицина.
Тип професії - людина-людина.
Клас професії - евристика.
Професійна область - здоров'я, медицина.
Умови праці.
Під час роботи лікар знаходиться в приміщенні і поза приміщенням, можливі довгочасні відрядження. Лікар аналізує інформацію і приймає рішення в особливих умовах: підвищеній моральній відповідальності за здоров’я і життя пацієнта.
Якості, які забезпечують успішність виконаної професійної діяльності:
здатність виявити навіть незначні прояви симптом захворювання; здатність в потрібний момент надати своєчасну медичну допомогу; порекомендувати ліки, необхідні для лікування певного захворювання; ручна вправність при проведенні медичних процедур; швидкість реакції; психоемоційна стабільність і здатність переносити великі фізичні навантаження; вміння грамотно и в той же час доступно для пацієнта висловлювати свої думки.
Якості, які забезпечують успішність виконаної професійної діяльності:
здатність виявити навіть незначні прояви симптом захворювання; здатність в потрібний момент надати своєчасну медичну допомогу; порекомендувати ліки, необхідні для лікування певного захворювання; ручна вправність при проведенні медичних процедур; швидкість реакції; психоемоційна стабільність і здатність переносити великі фізичні навантаження; вміння грамотно и в той же час доступно для пацієнта висловлювати свої думки.
Особисті якості, інтереси, схильності: терплячість і стриманість; доброзичливість і привітність; відповідальність, обережність,тактовність; уважність; готовність у будь-який час надати медичну допомогу; самовідданість.
Сфери застосування професійних знань: науково-дослідні інститути; медичні заклади; навчальні заклади;соціальні організації; підприємства; правоохоронні органи; МНС, служби порятунку; військові організації.
Переваги професії – різноманітність варіантів спеціалізації, з яких можна обрати область,найбільш близьку по інтересам; самостійність в прийнятті рішення; соціальна значимість професії.
Особливості професії – високий рівень відповідальності за життя та здоров’я пацієнтів; необхідність постійно розвивати свої навички та уміння, опановувати всі нові засоби праці, нові методи роботи.
Лікар-терапевт — спеціаліст у галузі терапії; лікар, що спеціалізується на виявленні, лікуванні профілактиці внутрішніх хвороб.
Завдання та обов'язки:
- Застосовує сучасні методи профілактики, діагностики, лікування, реабілітації та диспансеризації хворих терапевтичного профілю.
- Надає швидку та невідкладну медичну допомогу.
- Здійснює нагляд за побічними реакціями/діями лікарських засобів.
- Проводить консультації за направленнями лікарів інших спеціальностей.
- Бере участь у проведенні протиепідемічних заходів при появі осередку інфекції.
- Дотримується принципів медичної деонтології.
- Планує роботу і проводить аналіз її результатів.
- Керує роботою середнього медичного персоналу.
Повинен знати:
- чинне законодавство про охорону здоров'я та нормативні документи, що регламентують діяльність органів управління та закладів охорони здоров'я;
- основи права в медицині; професійну діяльність, права та обов'язки лікаря-терапевта;
- організацію терапевтичної допомоги;
- показники роботи лікувально-профілактичних установ, швидкої та невідкладної медичної допомоги дорослому населенню;
- організацію роботи лікарсько-консультативної та медико-соціальної експертної комісій;
- основи нормальної та патологічної анатомії, фізіології, кровотворення та гемостазу, водно-електролітного обміну, імунології та фармакології.
Кваліфікаційні вимоги:
Лікар-терапевт вищої кваліфікаційної категорії повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Лікувальна справа». Спеціалізація за фахом «Терапія» (інтернатура, курси спеціалізації). Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли тощо). Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) вищої кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 10 років.
Лікар-терапевт I кваліфікаційної категорії повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Лікувальна справа». Спеціалізація за фахом «Терапія» (інтернатура, курси спеціалізації). Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли тощо). Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) I кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 7 років.
Лікар-терапевт II кваліфікаційної категорії повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Лікувальна справа». Спеціалізація за фахом «Терапія» (інтернатура, курси спеціалізації). Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли тощо). Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) II кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 5 років.
Лікар-терапевт повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Лікувальна справа». Спеціалізація за фахом «Терапія» (інтернатура, курси спеціалізації). Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста. Без вимог до стажу роботи.
Немає коментарів:
Дописати коментар